ACTIVE seminārs

seminars_Francija

No 1.marta līdz 8.martam notika seminārs, kuru pārstāvēt no Latvijas, tas gods bija man un Madarai Skabei no JAF (Jaunatnes atturības federācijas). Semināru rīkoja starptautiskā atturības organizācija ACTIVE (http://activeeurope.org).

Tā laikam viss sākas ar to mirkli, kad mēs atradāmies Francijas lidostā un gaidījām autobusu uz Reimsu. Reimsā es jau biju bijis divus gadus atpakaļ komandējuma braucienā. Un tā mēs cītīgi meklējam autobusa atrašanās vietu un pa to laiku man tiek nozagta mugursoma. Visas somas bija samestas viena kaudzē un laikam mana atradās vistuvāk malai. Nu tad mācība, ko esmu ieguvis – nekad nedalīt somas uz divām, ja sadala tad mugursoma ir jānes līdzi, kaut arī somas paliek redzamā vietā un visi ir turpat netālu.

Ceļā uz Reimsu tiek dibināti pirmie kontakti ar meiteni Juļu no Krievijas, kura ir to divu cilvēku starpā, kurai ne pārāk padodas angļu valoda otrs cilvēks biju es. Un tā tik iedibināta semināra otrā neoficiālā valoda krievu valoda.

Seminārs notika katru dienu no rīta līdz vakara, varēja uzzināt daudz, ko jaunu par dažādām tēmām – līderība, motivācija, organizāciju struktūras u.c., kas vairs tās visas atceras.

Bija arī brīvais laiks tajā mēs spēlējām galda futbolu, pēdējā vakarā notika arī galda futbola turnīrs. Futbola turnīrā es biju vienā komandā ar savu istabas biedru un kaimiņu – Henriju no Igaunijas. Nu ko, lai pateiktu par Henriju tipisks Igaunis un tik fantastisks cilvēks. Starp citu, Henriju es biju jau iepriekš saticis, kad mēs no biedrības devāmies ciemos pie Igaunijas atturības organizācijas JUVENTE. Tad mums bija brīvais laiks, lai apskatītu Reimsu. Mēs devāmies neliels bariņš, un kā negadās tad meitenes sāka iepirkšanos un mums nācās pievienoties. Labi, ka pašās beigās mēs apskatījām, kādu no kultūrvēsturiskiem pieminekļiem. Vēl vien mācība, ja dodas ar meitenē, apskatīt pilsētu turēt viņas pa gabalu no veikaliem. Iespēja apskatīt citu raksta versiju ir JAF mājas lapā – http://www.jaf-latvia.lv, nosaukums – Latviešu līderi Francijā.

Semināra laikā es ieguvu motivāciju turpmākai darbībai LUAVIV biedrībā. Sapratu, kaut arī Latvijā mūs ir maz, bet kopā ņemot visā pasaulē mūs ir daudz…