Active seminārs Bosnijā un Hercegovinā jeb week out of civilization

week_out_of_civilization_big

No 2. – 8. martam Bosnijā un Hercegovinā notika Active seminārs – „You(th) Can Do More Than You(th) Think You(th) Can Do (jaunieši var izdarīt vairāk nekā viņi domā).” Seminārā piedalījās apmēram 30 jaunieši no 12 dažādām valstīm (Latvija, Zviedrija, Norvēģija, Vācija, Igaunija, Itālija, Slovākija, Maķedonija, Bosnija un Hercegovina, Islande, Turcija, Serbija).

Viss interesantais sākas ar ierašanos Sarajevā – mūs sagaida šoferis, kas, kā nojautām, nesaprot nevienu vārdu no mūsu teiktā angliski (toties drīz vien atklājām, ka saprasties var runājot krievu mēlē) un ar „ekstravagantu” busu, kura durvju atvēršanai ar vājā dzimuma spēku nepietiek….:), nogādā mūs kaut kur Bosnijas kalnos netālu no Sarajevas… No šī brīža varam aizirst par telefona sakariem, internetu u.c. ekstrām, vai nav jauki?

Pirmajā semināra dienā notika komandas saliedēšanās ar dažādu spēļu un uzdevumu palīdzību un internacionālais vakars. Jau no pašās pirmās dienas visi jaunieši bija ļoti draudzīgi, darboties griboši atraktīvi, izpalīdzīgi, ar vienvārdsakot, paši labākie 😉 Nākamajās semināra dienās notika dažādas lekcijas un praktiski uzdevumi, kuru mērķis bija iedvesmot semināra dalībniekus un likt saprast, ka ikviens cilvēks var mainīt kaut ko šajā pasaulē. Tika apspriestas tādas tēmas kā demokrātija, publiskās attiecības, jauniešu līdzdalība sabiedriskajā dzīvē, kā arī dažādas problēmas, piemēram, nabadzība, bērnu tiesības, vardarbība un idejas, kā šīs problēmas varētu risināt. Bija arī praktiskie uzdevumi grupās, piemēram, preses relīzes rakstīšana. Visvairāk jauniešus iedvesmoja pašu izvēlētas problēmas risinājums ar sava hobija palīdzību. Mūsu grupiņa uzveda nelielu lugu par vardarbību. Visi, mūs ieskaitot, bija sajūsmā 🙂 Secinājums – mēs varam kaut ko mainīt pat darot lietas, kas mums patīk, vajag tikai vēlēties. Protams, neizpalika arī neskaitāmas spēles, vakara pasākumi, smiekli un free hugs. Viena diena tika veltīta Sarajevas apmeklējumam, pa ceļam iegriežoties garīgi slimo ļaužu pansionātā. Emocionāli saviļņojošs apmeklējums… un skaista pilsēta 🙂

Iespaidi? Jauki cilvēki, idejas, informācija, iedvesma, labas emocijas, atpūta, neaizmirstamā Bosnija un vēlme tikties vēlreiz.

Ieva Dunska