ACTIVE seminārs Čehijā

ACTIVE

Čehijā pilsētā Brno no 26.oktobra – 1.novembrim (2008) notika ACTIVE (www.activeeurope.org) seminārs tēma – Tolerance. Šajā seminārā no Latvijas piedalījās trīs cilvēki Sergejs Andrejevs – LUAVIV biedrība, Ivita Nagle un Natālija Pilipjonoka – JAF (Jaunatnes Atturības Federācija). Pavisam seminārā piedalījās dalībnieki no astoņām dažādām Eiropas valstīm.

Šis seminārs iesākās jau lidostā, kad tika atcelts reiss uz Prāgu un, lai nokļūtu uz Prāgu nācas lidot sākuma uz Berlīni. Gaidot lidmašīnu uz Berlīni man priekšā nostājas Henrijs (mēs ar viņu iepazināmies Francijas seminārā), pārstāvis no Igaunijas. Sākumā bija šoks, bet pēc tam, jau atguvos, es nebiju gaidījis, ka viņš arī piedalīsies, bet pārsteigums bija patīkams, jo viņš arī devās uz šo pašu semināru. Kā noskaidrojās tad viņi bija divi pārstavji no Igaunijas Henrijs un Kaid Elis. Viņa pašās beigās par mani uzrakstīja frāzi – „ You will be sometimes so stupied, but you are also lovely man.” Nu tad mēs ceļojām uz Berlīni un kā izrādijās, tad uz Prāgu iespējams, ka mēs varēsim tikt tikai rītdien, kā saka katram makonītim ir sava zelta maliņa – mēs palikām Berlīnē un aviokompānija nodrošināja mūs ar ēdināšanu un naktsmājām.

Tikai otrajā dienā mēs nokļūstam līdz semināra vietai. Kā vēlāk noskaidroju pirmā diena bija pavadīta iepazīstot vienam otru un saliedējoties. Pārējās dienās mēs gatavojāmies un devāmies uz vietējām organizācijām, kas aizstāv dažādu minoritāšu tiesības. Pēc tam mēs veidojām programmu, lai dotos uz skolu un jauniešiem novadītu diskusijas par tolernaci. Mēs cītīgi piedomājām pie programmas, lai skolēniem būtu interesanti. Pēc nodarbības skolēni bija ieinteresēti un palika vēl kopīgi starbrīdī kopā ar mums diskutēt. Un pašā pēdējā dienā mēs gājām ielās un piedalījāmies pašu veidotajā „ Street action”. Šajā gājienā mēs izmantojām dažādas aktivitātes, lai pievērstu vietējās sabiedrības uzmanību – kā piemēram gājiens, sastingšana uz piecām minūtēm, mirušie cilveki un dažādas NFi aktivitātes. Pa vidu bija arī brīvais laiks, kura ietvaros varēja apskatīt Brno pilsētu.

Es pavadīju jauku, darbīgu nedēļu Čehijā, satiku pāris jau zināmos cilvēkus un iepazinu jaunu. No semināra atvedu atziņu priekš sevis – visi mēs esam jaunieši, lai arī kura pasaules malā mēs atrastos, un mūs atšķirīgais ir tas, ka mēs nākam no dažādām kultūrām.

Sergejs Andrejevs