Aši knaši, zariņus vācam braši!

Sveiki, lasītāji!

Vēl kāds neliels atskatiņš uz jauki pavadītu dienu. Kā jau pamanījāt, bet, ja nepamanījāt, tad pateikšu, ka šodien vēl joprojām ir 10. aprīlis un šī ir ļoti svarīga diena Luaviv vēsturē, proti, notika pavasara talka Saulkrastos.
Kā tad tajā gāja? Viss sākās ar iekāpšanu pareizajā vilcienā Rīga – Skulte un nokļūšanu pareizajā galamērķī, jau pieminētajos, Saulkrastos. Varētu jau teikt, ka skaista vietiņa, lai gan saskatīt varēja tikai staciju, līdz sākās īstā jautrība. Īsts Dakāras rallijs! Lai nokļūtu līdz īstajai talkošanas vietai, šoferim nācās pasvīst, bet skatītājiem jeb līdzbraucējiem, protams, smaids līdz ausīm un pārsteiguma pilni izsaucieni, kad dubļiem šķīstot pa gaisu tomēr izkļūstam uz cietzemes.
Trases otrā galā patiesi skaista vieta, kur līkumainas upes un meža ielokā slejas jauna guļbaļķu māja. Tur arī satiekam kādu jauku ģimeni, kas laipni pieteikusies visus uzņemt, nedaudz nodarbināt, izklaidēt un pieēdināt. Laiks negaida! Ķeramies klāt! Zāģējam, cērtam, velkam un veļam, iepauzējam, ieēdam tikko ceptas gardum gardas bulciņas un smalkmaizītes, atkal velkam, veļam, nesam un kraujam, placinām, tīrām un mēģinām aizdedzināt. Laiks paskrien nemanot un talcinieki, labi pastrādājuši var sēsties ap kārtīgi nokrautu galdu, lai ieturētu gardum gardu maltīti.
Tas jau nemaz ar nav viss! Čakli pastrādājušiem vajadzīga arī atpūta, tādēļ ķeramies pie spēļu spēlēšanas, dziesmu dziedāšanas, klausīšanās un atskaņošanas, un vēl daudzām citām jaukām lietām.Pēc kāda laika, veselīgi pastrādājuši un pamatīgi ieturējušies, atpūtušies un izpriecājušies, varam doties arī mājās. Vēlreiz tiek pievarēts rallija posms, šoreiz tikai ar busiņa palīdzību, kas ir vēl “lēkājošāk” un aizraujošāk, un vēl viena veiksmīgi aizvadīta diena ir ieripojusi pagājušo dienu krātuvītē.
IMG_3731
Milzīgs paldies Madaras un Edgara ģimenītei par viesmīlīgo sagaidīšanu, aprūpēšanu un vienreizēji pavadīto laiku!
Cerot uz tikšanos arī nākamajās talkās,
Luaviv biedre Madara!