Balti melnās revolūcijas II sezona Balvos

Loesje

13. un 14. jūnijā Balvos aktīvi jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām ieradās, lai kopīgi piedalītos Loesje seminārā. Lai gan sākumā likās, ka cilvēku nesavāksies pietiekami, tomēr beigās sanāca diezgan daudz. Ja kāds nezin, tad Loesje semināros tiek rakstīti teksti un vēlāk fotografēti pilsētvidē. Ar šiem tekstiem tiek uzrunāti un iepriecināti gan paši semināra dalībnieki, gan arī vietējie iedzīvotāji

Sestdienas rīts sākās ar to, ka mēs ieradāmies Balvu interešu izglītības metodiskajā centrā un iepazināmies. Mums pastāstīja kas tas Loesje vispār tāds ir un ko mēs tagad darīsim. Tikām sadalīti divās grupās un sākām ar iesildīšanās spēlēm un dažādiem vingrinājumu uzdevumiem. Tad jau arī sākās lielais darbs – tekstu rakstīšana. Pēc tās jutāmies noguruši, jo nepārtraukti vajadzēja saspringti domāt. Pēc nelielas pusdienu pauzes atkal sanācām kopā un jau apkopotos tekstus ievadījām datorā un, ievērojot dažus nosacījumus, saveidojām kā pašiem labāk patīk. Tad jau arī pienāca vakars un, kad visiem tika apsolīts, ka teksti tiks izprintēti vakara gaitā, devāmies mājās, lai nedaudz atpūstos.

Nākamajā rītā jau agri bijām klāt, jo ar nepacietību gribējām turpināt darbu. Teksti patiešām bija izprintēti un nu bija laiks tos līmēt uz plakātiem. Tika izveidoti dažāda lieluma plakāti un uzlīmītes ar pašu dalībnieku sacerētajiem tekstiem, novadīta lekcija par fotografēšanu un tad jau sākās semināra daļa, kas lielai dalībnieku daļai šķita vispatīkamākā – tekstu fotografēšana pilsētvidē. Sadalījāmies mazās grupiņās pa 3 – 4 cilvēki katrā, paķērām līdzi plakātu un devāmies ārā. Piedāvājām arī vietējiem iedzīvotājiem fotografēties ar plakātiem, ko tie arī aktīvi atbalstīja. Kad bijām safotografējuši daudz un dažādas krāsainas un ne tik krāsainas, jautras un pārdomu pilnas fotogrāfijas, atgriezāmies interešu centrā. Tur apkopojām bildes un jautrā gaisotnē pārrunājām spilgtākos dienas notikumus. Skatījāmies bildes un stāstījām, kā kuram ir gājis.

Loesje seminārs bija noslēdzies. Visi, jauki pavadījuši laiku un, cerams, padarījuši to jaukāku arī citiem cilvēkiem, devās mājās.

Semināra labākās bildes un bildes no citām akcijām ir atrodamas interneta adresē http://picasaweb.google.com/baltimelns. Nākamā akcija notiek Rīgā 11. – 12.jūlijam.

Semināru atbalstīja:
Radošā apvienība MYSTYLe art (www.mystyleart.lv)
LU Atturības un veselības izglītības biedrība (www.luaviv.lv)
Balvu rajona Interešu izglītības metodiskais centrs

Raksta autore: Madara Šnepere