Bērnu svētki – 100

bernu-svetki-2008

Šogad, lai raitāk noritētu bērnu svētki LUAVIV biedrība aicināja brīvprātīgos palīdzēt un ieradās desmit brīvprātīgie. Kāda varētu būt brīvprātīgo motivācija???
Ilze – iegūt jaunus iespaidus, kontaktus forši pavadīt laiku.
Elīna – mana motivācija bērni…
Alīna – palīdzēt bērniem, veidot kontaktus ar bērniem.

Un pēc pasākuma …
Bērnu svētki bija lieliski un izdevušies. Man bija liels prieks tur būt un redzēt bērnu smaidīgās sejas. 🙂
Lielu paldies tiem, kas palīdzēja šī pasākuma tapšanā, gan brīvprātīgajiem, gan LUAVIV biedrības biedriem.

Pēdējā laikā aizvien vairāk un vairāk nākas novērot, ka mūsdienu sabiedrība ir tik ļoti pārņemta ar ikdienas rūpēm un steigu, ka nereti pat aizmirst tik ļoti nozīmīgas un svētas vērtības, kā, piemēram, bērni, vecāki un ģimene, kas ir katras sabiedrības pamatā. Ļoti bieži vecāki ir tik ļoti pārņemti ar materiālajām vērtībām, ka aizmirst par bērniem, par to, ka viņiem taču ir vajadzīga vecāku mīlestība, rūpes un gādība, nevis sapelnītie miljoni.

Tieši tāpēc, mums, LUAVIV, ir patiess prieks redzēt, ka vēl joprojām ir arī cilvēki, kuriem ģimene ir svētums un kuri rūpējas arī par to, lai to atzītu arī citi, organizējot pasākumus ar mērķi veicināt ģimeņu, bērnu un vecāku kopā būšanas prieku.

Arī mēs, būdami viennozīmīgi PAR šāda veida pasākumiem, 1. jūnijā (Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā) piedalījāmies Ziemeļblāzmas bērnu svētkos, kas notika visu dienu Vecmīlgrāvī, Ziemeļblāzmas parkā.

Bērnu svētki šogad bija īpaši krāšņi un pulcēja īpaši daudz interesentu, jo visi kopā svinējām 100 gadu jubileju kopš tālajā 1908. gadā Augustam Dombrovskim radās šī kolosālā ideja – katru gadu organizēt Ziemeļblāzmas pils parkā Bērnu svētkus, lai pulcinātu kopā ne tikai bērnus un jauniešus, bet arī viņu vecākus!

Visas dienas garumā, jau no plkst. 11:00, parkā darbojās daudzi un dažādi stendi ar dažādām atrakcijām un izklaidēm, piemēram, ģeogrāfija, dabas stends, jaunais amatnieks, loka šaušana, zīmēšana un gleznošana, koka ķekatas, veiklības spēles u.c. interesantas nodarbes, kurās bērni varēja izmēģināt arī savus spēkus. Pie ieejas parkā bērni saņēma svētku kartīti, kurā, izejot visus stendus, viņi varēja sapulcināt un salidināt dažādu krāsu taureņus, kā nekā šogad svētku tēma bija „Taureņu balle”, par ko čaklākie tika arī pie foršām balviņām!

Mēs, LUAVIV, tradicionāli, kā jau katru gadu, organizējām bērniem un jauniešiem veiklības spēles. Šogad mēs piedāvājām gan lēkšanu maisos un zābaku mešanu, gan virves vilkšanu un ābola nešanu uz galvas, kā arī ģimeņu futbolu. Protams, bijām padomājuši arī par pašiem, pašiem mazākajiem, kuriem bija iespējas visus savus pārdzīvojumus un idejas iemūžināt un uzzīmēt uz papīra!

Visas dienas garumā mūs visus priecēja arī atraktīvais Bērnu svētku vadītājs un dažādas aktivitātes, kas notika gan uz skatuves, gan tās tuvumā, piemēram, visus ar savu sniegumu pārsteidza gan akrobāti un žonglieri, gan sporta deju dejotāji un dziedoņi, gan arī velotriālists Jānis (saukts arī par „zaļo sienāzi”).

Mūs pašus, LUAVIV, dienas noslēgumā pārņēma ļoti pozitīva, gaiša un pacilājoša svētku sajūta, gandarījums par paveikto, par to, ka spējām kādu iepriecināt un kādam padarītu dienu krāsaināku un interesantāku un pārliecība, ka šie svētki turpināsies vēl daudzus, daudzus gadus un ar katru gadu pulcinās vēl vairāk atvērtu un gaišu cilvēku, tāpēc mēs, LUAVIV, sakām LIELU PALDIES visiem tiem, kuri palīdzēja šo svētku tapšanā un norisē!

Un, Sergejs, LUAVIV biedrības Valdes priekšsēdētājs saka lielu paldies tiem, kas palīdzēja šī pasākuma tapšanā, gan brīvprātīgajiem, gan LUAVIV biedrības biedriem.

Bērni ir mūsu nākotne – nekad neaizmirsīsim to!

Edīte Šņepste
LUAVIV