Slovākijas tūre

51big
2007. gada pašā nogalē 5 letiņi – Eds, Valentīna, Madara, Edis (es) un Daila – devāmies uz Slovākiju, kur 8 dienas norisinājās seminārs „Vienlīdzība – realitāte?” Tas bija apmaiņas projekts, kurā piedalījās jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Slovākijas un Vācijas.

Eiropas atturības organizācijas „Active” biedri jau vairākus gadus pēc kārtas Jauno gadu sagaida, satiekoties seminārā, kas norisinās gadumijā, šoreiz projektu uzrakstīja slovāki. Latvijā atturības kustība vēl nav tik plaši atzīta kā Zviedrijā vai Vācijā, tādēļ „Active” sadarbības partneri Latvijā – Jaunatnes atturības federācija (JAF) – piedāvāja iespēju doties uz semināru gan LUAVIV biedriem, gan cilvēkiem no malas, kuri atbalsta kustību.

Seminārā kopā piedalījās kādi 35 cilvēki – semināra dalībniekiem vēl pievienojās arī Pasaules domino čempionāta spēlētāji (arī 3 latvieši ņēma dalību šai čempītī:www.dominospiel.de/wm.php?…).

Seminārā diskutējām par vienlīdzības jautājumiem, minoritātēm, piemēram, atturībniekiem, aktīvo līdzdalību – viens cilvēks spēj mainīt pasauli! Bez diskusijām ļoti cītīgi spēlējām arī galda tenisu, spēlējām dažādas spēles, devāmies ekskursijā un baudījām kino un slovāku virtuvi.

Ezers pie Zvolenas pilsētas. Desmitiem cilvēku no rīta līdz vakaram apdzīvoja pāris hektārus lielo dabīgo slodotavu: spēlēja hokeju, izveda pastaigā suni vai vienkārši slidoja.
Bildē: lūk, kā uzaug viena no pasaules spēcīgākajām hokeja izlasēm! 🙂

Seminārs ilga 8 dienas un katru dienu pēc pusdienām bija aptuveni 2 stundu brīvbrīdis.
Vecgada (2007) vakars tika aizvadīts necerēti aizraujoši – spēlējām mēmo šovu, kērlingu uz ezera ledus (akmeņu vietā lietojot cilvēkus), kā arī rāvām karaoki! 🙂

Reiz vienā vakarā bija latviešu „bandas” kārta vadīt vakaru – mums tika temats „aktīvā līdzdalība”.
Attēlā var redzēt spraigāko, ciešāko, aktīvāko semināra notikumu – tā ir spēle „Policisti un streikotāji” 🙂 Streikotāji bija saķērušies cieši kopā un turējās pret policistiem, kuri centās tos izšķirt; daži guva vieglas traumas, bet kopumā visi bija sajūsmā! Un vēl – šī spēle mūs lieliski saliedēja.

„Latvian Gang” (tā mūs iesauca slovāki 🙂 ) vadītajā vakarā devāmies ārā, dziedājām tautasdziesmas – igauņi savas, mēs savas. Interesanti, ka tās ir līdzīgas: vienai melodija bija vienāda, tikai vārdi katriem savā valodā!

Ceturtā diena bija Ekskursiju diena – varēja doties vai nu uz kalniem vai arī uz senu, greznu pili.

 

Edis un māsa Daila. Pēc semināra arī viņa pievienojās LUAVIV biedriem.